raamatusoovitused

10 raamatut ettevõtjatele, mis aitavad edukamaks saada

Neid raamatuid on lugenud kümned miljonid inimesed ning need on aidanud tuhandeid ettevõtteid alustada ja kasvatada.

Selles nimekirjas on olemas kõik vajalik nii oma äri alustamiseks kui ka strateegia ja mõtteviisi parandamiseks ning ka sellest, kuidas oma ettevõtte sõnumit tõhusamalt inimesteni viia. Olgu selleks kliendid või oma töötajad.

Lisaks olen lugemissoovituste hulka lisanud ka raamatuid, mis aitavad püsida mentaalselt tugevam, postiivsem ning fookusseeritum – et oleksid iga päev oma parimas vormis.

Võta neid raamatuid kui mentoreid, kes jagavad enda kogemusi ja elutarkuseid, et ka sina saaksid olla edukam, motiveeritum, rahulolevam ja õnnelikum.

Vaatame nüüd lähemalt neid 12 raamatusoovitust.

raamat Deep Work

1. Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World (Cal Newport)

Oskus tähtsale ülesandele keskenduda ilma tähelepanu hajumata on võime, mis muutub tempokalt aina haruldasemaks. Aga erakordseid asju on võimalik luua vaid hästi keskendudes.

Lihtne on enda päev ära kaotada lõputu to-do listi, kohtumiste, e-mailide, sotsiaalmeedia, koosolekute keskele… tundsid end küll tähtsa ja vajalikuna, aga see võib sind kergesti kõrvale viia olulisest.

Hakkasin seda raamatut lugema, sest ma ei taha ega saa endale lubada aja kulutamist asjadele, mis ei aita mul kõige olulisemaid eesmärke saavutada. Õppisin olema produktiivsem ja eraldama aega, et tegeleda asjadega, mille kasu ei avaldu homme ega ülehomme, vaid mis aitab täita pikaajalisi eesmärke.

Kui tahad õppida, kuidas kõrvalisi asju ignoreerida ja ainult oma parimaid oskusi kasutada, siis on see raamat kindlasti abiks.

(Rahva Raamatus saadaval nii eesti kui inglise keeles).

2. ÄRATA ENDAS HIIGLASLIK VÄGI (Tony Robbins)

Selle raamatu abil saad end üles äratada ja oma elu kontrolli alla saada, alustades oma vaimust, liikudes edasi kehani ja siis oma suhete, töö ja rahalise seisuni, kuni oled inimene, kelleks alati saama pidid.

„Paljud inimesed teavad, mida teha, kuid vähesed käituvad ka tegelikult selle järgi, mida teavad. Teadmisest ei piisa! Pead ka tegutsema.“

Kõik pärast seda raamatut kirjutatud eneseabiraamatud või psühholoogia-alaste teadmiste rakendamist õpetavad raamatud on üksnes märkused. Võid neist kõigist loobuda! Loe lihtsalt seda raamatut ja õpid kõike, mida vajad.

Selles on samm-sammult rakendatavad õppetunnid, et saaksime iga päev elust viimast võtta.

3. Esmalt küsi „Miks“. Kuidas edukad inimesed ennast ja teisi tegudele inspireerivad (Simon Sinek)

Selle raamatu aluseks oli Simon Sineki kõne konverentsil TED, millest on saanud konverentsisarja populaarsuselt kolmas kõne. See on üles ehitatud järgmisele küsimusele: „Miks on mõned inimesed ja organisatsioonid uuenduslikumad, mõjukamad ja kasumlikumad kui teised?“

Tema näited edukatest inimestest ja ettevõtetest ning nende saavutustest põhinevad loogikal, mille järgi enamik tooteid, teenuseid või tegevusi on saanud maailmas tuntuks just selle pärast, et nende autorid on läinud oma tegevustes sügavale juurteni välja ja küsinud endalt esmalt “Miks?”.

Simon Sinek näitab käesolevas raamatus, kuidas selliste tulemusteni on jõutud ning tõestab, et edukad inimesed on mõelnud, tegutsenud ja suhelnud ühe loogika alusel, mis on erinenud üldisest tavapärasest käitumisest. Ta nimetab seda võimsat ideed “Kuldseks ringiks” ning pakub selle juurde raamistiku, kuidas juhtida enda elu, jõuda oma eesmärkideni, ehitada üles organisatsioone ning liikumisi, juhtida ja inspireerida ennast ja teisi inimesi.

4. Tools of Titans: The Tactics, Routines, and Habits of Billionaires, Icons, and World-Class Performers (Tim Ferriss)

New York Timesi menukite autor Tim Ferriss käsitleb selles kõike – alatest taktikast kuni tavade ja hajumusteni.

Selleks intervjueeris ta enam kui 200 maailma kõige tuntumat inimest ärist, spordist, akadeemiast, sõjaväest ja igast muust valdkonnast oma saates The Tim Ferriss Show, millel on nüüd rohkem kui 100 miljonit allalaadimist.

See raamat on minu nimekirjas nii kõrgel kohal, sest see annab lihtsalt edasi parimad ärialased nõuanded, produktiivsust tõstvad nipid, elu õppetunnid ja palju muud.

Need tarkuseterad pärinevad tema saate külalistelt – Tony Robbins, Derek Sivers, Daymond John ja paljud teised. Selle raamatu lugemine on üks kõige soodsamaid investeeringuid, mida saad ettevõtjana oma tulevik nimel teha.

5. The Headspace Guide to Meditation & Mindfulness (Andy Puddicombe)

„Ma ei tea, kui palju mediteerimine oleks mul Microsofti esimestel aastatel keskenduda aidanud,“ kirjutas Bill Gates Business Insideris. „Kuid nüüd, kui olen abielus, mul on kolm last ja rohkem professionaalseid ja isiklikke huvisid, on see suurepärane vahend mu keskendumisvõime parandamiseks.“

See raamat pakub lihtsaid, kuid võimsaid mediteerimistehnikaid, mis mõjuvad positiivselt kõigile füüsilise ja vaimse tervise valdkondadele: produktiivsusest ja keskendumisvõimest kuni stressi ja ärevuse leevendamiseni, uneaja ja isiklike suheteni – kasu ei ole võimalik piiritleda.

Tulemuseks on korrapärasemad mõtted ja vähem stressi. Andy toob selle iidse tava kaasaegsesse maailma ning on seda kohandatud ka nende inimeste vajadustega, kellel on kõige vähem aega – ettevõtjad.

Selleks pole sul tarvis rohkem kui 10 minutit.

6. Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi (Dale Carnegie)

See raamat on juhtimisraamatute klassika (avaldati esmakordselt 1936. aastal) ja on põhjusega üle seitsmekümne aasta tipus olnud. Nagu pealkiri ütleb, õpetab see, kuidas tõhusalt teiste inimestega töötada, kuidas saada paremaks juhiks, liidriks ja ühendajaks.

Dale Carnegie pakub ajale vastu pidanud strateegiaid, mille abil paremini suhelda ja inimesi endaga nõustuma panna. See on juhend, mis õpetab inimestega läbi saama. Samuti õpetab see, et kui tahad inimestega läbi saada, pead nende vastu kena olema ja nende elu vastu huvi tundma.

“Carnegie käsitleb oma kuut kuulsat viisi, kuidas inimesi enda sarnaseks muuta, kahtteist võimalust, kuidas inimesi enda moodi mõtlema panna, samuti üheksat viisi inimeste muutmiseks ilma pahameelt tekitamata. Seda raamatut peaksid lugema kõik, kes soovivad töös või eraelus kaugemale jõuda.”

7.RATSIONAALNE EMOTSIONAALSUS: JUHISED EDUKS EESTI PARIMALT KOOLITAJALT (ALAR OJASTU)

Alar Ojastu on inimene, kes on andnud suure panuse Eesti ettevõtetes hooliva ning toetava sisemise kultuuri loomiseks ja kliendirahulolu tõstmiseks.

Sinu töötajad müüvad rohkem ja loovad paremaid ning meeldejäävamaid kogemusi (rohkem soovitusi) kui ettevõte ja selle juhid ise selleks vundamendi laovad.

Kui soovid suurendada kliendirahulolu, vähendada tööjõu voolavust, parandada inimeste omavahelist koostööd ja suurendada ettevõtte kasumlikkust, siis loe seda raamatut.

8. PÕHIMÕTTED: ELUS JA TÖÖS (RAY DALIO)

Alustasin selle raamatu lugemist küll alles äsja, aga ei suutnud seda nimekirjast välja jätta.

Ray Dalio on üks maailma edukamaid investoreid ja ettevõtjaid ning selles raamatus jagab ta oma põhimõtteid, mille ta on 40 aasta jooksul välja kujundanud, paika timminud ja läbi proovinud.

Neile põhimõtetele tuginedes on ta saavutanud nii elus kui ka töös suurepäraseid tulemusi ning keegi ei keela neid ka teistel oma eesmärkide saavutamiseks rakendada.

Dalio toob välja nii inimeste kui ka organisatsioonide jaoks kõige tõhusamad viisid, kuidas võtta vastu otsuseid, ületada katsumusi ja ehitada üles tugevaid meeskondi. Ta kirjeldab ka uuenduslikke vahendeid, mida tema ettevõttes kasutatakse, et ideede meritokraatiat ellu rakendada.

9. Mõjustamise psühholoogia (Robert B. Cialdini)

See klassikaline äriraamat peaks olema kohustuslik kirjandus igale turundajale, müügimehele või inimestele, kes alustamas oma äriga.

Dr Robert Cialdini avaldas selle esmakordselt 1984. aastal, kuid raamatus olevad tarkused on tänapäeval sama asjakohased kui siis. Ma loen seda ikka veel iga paari aasta tagant.

Raamatus arutatakse, kuidas kasutada veenmist selleks, et teiste inimeste reaktsioone mõjutada. Cialdini teooria keskmes on kuus universaalset põhimõtet, millega teisi edukalt veenda: vastastikune kasu, pühendumus ja järjepidevus, sotsiaalsed tõendid, meeldivus, autoriteet ja defitsiit.

Raamat õpetab, kuidas neid veenmise põhimõtteid kasutama õppida, samuti seda, kuidas aru saada, millal teised neid taktikaid sinu vastu kasutada üritavad.

10. Getting Everything You Can out of All You’ve Got: 21 Ways You Can Out-Think, Out-Perform and Out-Earn the Competition (Jay Abraham)

Selles raamatus koondab turundusguru Jay Abraham 21 praktilist teooriat tõhusaks turunduseks ja müügiks. Abraham selgitab igat kontseptsiooni samm-sammult reaalse elu näitel ja annab kasulikke nõuandeid.

Ta kirjeldab, kuidas kirg müüdava toote vastu toob kaasa tõhusama turunduse, õnnelikumad kliendid ja rohkem soovitusi. See raamat aitab kasvatada klientide lojaalsust ja seada esikohale ettevõtte turundustegevused, sest just turundus on ettevõtte kasvumootoriks.

Millised neist raamatutest oled lugenud või mida lisaksid ja soovitaksid teistele?

Jagamine teeb inimesed õnnelikuks
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email