Sven Nuum

Lihtsad hommikurutiinid, millega võidad päeva

Minu arvates on väga oluline anda endale hommikul tunnike, et päevaga rahulikult alustada ja kehale tere öelda.

Selle asemel, et pärast voodist välja hüppamist kohe telefonis skrollima ning kogu maailmale reageerima hakata, pühenda see aeg iseendale.

Pole selleks aega? Vaata õhtul tunnike vähem telekat, mine varem magama ja ärka tunnike varem. Meil kõigil on päevas täpselt sama arv tunde. Valikud määravad, kuidas seda aega kasutada ning mis sinu jaoks oluline on.

Olen enda jaoks juba aastaid katsetanud erinevaid rutiine, millest on aja jooksul kujunenud teatud harjumused. Võib-olla oled kuulnud ütlust:

“Esmalt loome oma harjumused. Hiljem harjumused kujundavad meie elu.”

Võin kinnitada, et just täpselt nii ongi, ja et sul edaspidi oleks iga päev sinu parim päev, jagan sinuga enda nelja põhilist hommikuharjumust.

Vee joomine

Vee joomine hommikul esimese asjana peaks olema igaühe päeva algul olulisel kohal, kuna organism on öö jooksul kokku kuivanud ja tualetis lased viimasedki jäägid välja. Kui sellele järgneb kohe tass kohvi, siis see omakorda kuivatab sinu organismi veelgi, sest kohv toimib diureetikumina ehk vedeliku väljutajana.

Loomulikult armastan ma yerba mate tee või bulletproof kohvi käivitavat mõju, kuid ma ei valmista seda endale kohe pärast ärkamist. Enne joon alati suure klaasi toasooja vett. Vahel lisan sinna ka 1-2 supilusikatäit õunaäädikat. Õunaäädika ohtratest headest omadustest ja kasutamisest tervise toetamisel räägitakse väga palju, samuti sellest, et äädikas sisaldab ka ensüüme ja mineraale ning on ühtlasi naturaalne probiootikum.

View this post on Instagram

I’m doing this for me.

A post shared by Sven Nuum (@svennu) on

Hommikune trenn

Ükskõik milline kerge trenn või kehaline liikumine annab päevale energilise stardi. See võib olla jalutuskäik, mõnekilomeetrine jooks, jooga või minu hetke lemmik – 5 tiibetlast. Need on iidsed Tiibeti mungakloostritest alguse saanud praktikad, mis tasakaalustavad keha ja meelt. 

Tunnistan, et pean end selleks vahel ka sundima, sest mõistus on väga kiire leidma vabandusi, miks midagi mitte teha. Üks trikk, mis minu puhul hästi töötab, on märkida hommikune trenn oma päeva oluliste asjade nimekirja juba eelmisel õhtul. Või kui kaasatud on treener või treeningupartner, siis ei taha ju teist inimest alt vedada.

Viie tiibetlase juures mulle meeldib just see, et saan seda teha ükskõik kus ja kasvõi kohe pärast ärkamist. Lisaks paneb see energiad tööle paremini kui üksi muu kehaline liikumine ning seda kogu kehas. Soovitan proovida!

10 minutit mediteerimist

Ma ei ole suutnud mediteerimisega küll kõige järjepidevam olla, kuid iga kord, kui ma seda teen, olen terve päeva jooksul palju rahulikum.

Olen tähele pannud, et see aitab mul vähem reageerida mitteolulisele, hoida mõtted selgemad, olla probleemide lahendamisel loovam, kannatlikum asjade suhtes, mis ei juhtu kohe, ning tänulikum inimeste eest, kes täna minu ümber on.

Näen, et see on muutumas järjest olulisemaks. Nii nagu käid trennis, et füüsiliselt heas vormis olla, niisamuti peaksid treenima ka oma vaimset poolt.

Tervislik smuuti

See ei ole midagi uut, et ma smuutisid armastan. Kuna hommikusöök on päeva olulisim toidukord, tahan kindlustada, et keha saab kõik vajaliku. 

Pealgi minu töönädalad on enamasti 90 tunnised ja tahtes endast iga päev parima anda, vajan selleks ka parimat kütust. Võiku ja kohvi peal ma välja ei veaks!

Lisaks sellele, et hommikusöögismuuti aitab mul kohe päeva alguses toita keha vajalike toitainetega, on see kõik blenderi poolt ka juba „eelseeditud“. NutriBullet teeb 30 000 pööret minutis – võta seda kui 30 000 mälumist.

Nii ei pea organism kulutama energiat seedimisele, vaid saab kohe keskenduda energia tootmisele – maksimaalne energia ja kogus vajalikke toitaineid minimaalse ajakuluga!

Minu 5-minuti energiakokteil

  • ½ avokaadot
  • 1 keskmine banaan
  • 1 tass külmutatud maasikaid
  • 5 spl külmutatud metsmustikaid
  • 1-2 lehtkapsa lehte või suur peotätis spinatit
  • 1 supilusikatäis taimset proteiinipulbrit
  • 3 datlit
  • 1 tass vett või mandlipiima

Ettevalmistus 5 minutit, üks minut blenderdmist ja tervislik hommikusöök on valmis.

Portsjoneid: kõik joon üksi ära!

Kokku 11 taimset koostisosa, mis on minu kehale kasulikud! No bad stuff!

Julgustan ka sind proovima

Neil rutiinidel, millega oma päeva alustan, on tõepoolest suur – ja positiivne – mõju mu enesetundele ning sellele, milliseks päev kujuneb.

Tänu nende lihtsate harjumuste järgimisele ei ole mul veel kunagi olnud kehva päeva ja julgustan sind katsetama, et võiksid ise erinevust tunda.

Foto: Alina Birjuk

Jaga seda artiklit:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Artikli autorist

Artikli autorist

Sven Nuum on sotsiaalmeedia ekspert, Boost Yourself'i kaasasutaja ja koolitaja. Koolitanud enam kui 1000 Eesti ettevõtjat ja turundajat, kellel aidanud sotsiaalmeedia ja digiturunduse tegelikku potentsiaali avastada.