Kuidas alustada mikroäriga, et teenida 50 000 - 250 000 eurot aastas ... teha seda, mida armastad ning elada oma südame järgi

SAMM-SAMMULT PLAAN, KUI MA TÄNA PEAKSIN UUESTI ALUSTAMA

Kujuta ette oma elu, kus sa saad tegeleda sellega, mis sulle päriselt huvi pakub. Teha tööd, milles sa loomupäraselt hea oled ja teenida sellega head kasumit, selle asemel, et keegi teine ütleb sulle, mida tegema pead.

Elu, kus sina ise oled oma aja peremees ja sul on vabadus töötada sealt, kus sa parasjagu oled – reisides Balil, oma lemmikkohvikus või maakodus. 

Tuhanded inimesed üle kogu maailma töötavad just selliselt – nad on ise enda ülemused ja muudavad tööl käimise tähendust.

Ettevõtlusega alustamiseks ei ole vaja uhket kontorit, ülikooli diplomit ega pea olema “ettevõtja tüüpi” inimene. Elame uuel ajastul, kus igaühel on võimalus luua oma mikroäri, teenida endale lisaraha või luua sellest omale töökoht.

Ning alustada seda kõike palgatöö kõrvalt… ilma, et peaksid finantsiliselt riskima.

Mikroäride revolutsioon on alanud

Nii algas minu unistus 10 aastat tagasi, kui ülikooli lõpetasin. Südames suur soov midagi teha, midagi oma elus muuta, aga ma ei teadnud, kuidas alustada. 

Ma tahtsin põgeneda üksluisest ja piiratud sissetulekuga palgatööst, mis võttis kogu minu aja. Mul tekkis hirm tuleviku ees ja samal ajal ka taipamine… et kui ma ise midagi ei muuda, siis ma jäängi siia kinni.

Inimene vajab progressi, arengut ja põnevust. 

Võtsin julguse kokku ja otsustasin, et on aeg ise oma tulevik luua, sest keegi teine mind päästma ei tule ja ma ei teha seda raisata tehes tööd, mis mulle ei meeldi ja mille palgast mul pidevalt puudu jääb.

Ma tahtsin selle etapi lõpetada ja põgeneda rat race’ist, kus vahetasin oma kallist aega odava raha vastu.

Me elame siin ainult üks kord ja see peaks olema igaühe jaoks võimalus elada oma parimat elu, tehes seda, mida armastad ning pakkuda oma perele turvalist tulevikku, olles ise oma aja peremees. 

Täna ma elan seda elu, millest 10 aastat tagasi raamatust lugesin ja kuigi ma seda siis veel ei uskunud, oli see ka minu jaoks võimalik. Nagu on ka sinu jaoks.

Ma ei ütle, et see on kerge olnud, aga vaev on tulemust miljon korda väärt.

Pealegi… teha tööd, mis sulle ei meeldi ja saada selle eest raha, millest ei piisa… minu arvates on see palju raskem, kui mõned aastad parema tuleviku nimel pingutada.

Eriti veel keerulistel ja ebakindlatel aegadel, nagu praegu.

Mul läks aga aastaid enne kui julgesin esimese sammu teha, sest ma olin oma unistusega üksi. Ei olnud mul perekonna toetust, ettevõtjatest sõpru ega ka mentoreid, kelle käest nõu küsida.

Pidin ise kõik välja nuputama ja alustama sõna otseses mõttes täiesti nullist.

Esimest äri alustasin 100 euroga ning sellest hetkest alates pole ma palgatööle tagasi vaadanud. Üks asi viis teiseni ja edasi kolmandani ning tänaseks olen kaasasutaja kolmes ettevõttes, mis on kokku onlines müüki teinud 3 034 099 eurot ning ühe neist ostis värskelt Chaga Health.

Lisaks olen aidanud sadadel teistel Eesti ettevõtetel teenida sotsiaalmeedia turundusega kümneid miljoneid eurosid, nii väiksematel kui suurematel (nende hulgas Tartu Ülikool, Breden Kids, Elisa, Placent Activ Milano, GraceFit, GOSPA, Edu Akadeemia, Alar Ojastu, Trad Attack ja paljud teised Eesti tuntud brändid ja organisatsioonid).

Ma ei ütle seda uhkeldamiseks, vaid et sa võiksid olla kindel, et sind õpetab praktik, kes on ise seda päriselt teinud.

Veelgi enam… ma saan läbi oma ettevõtete aidata teisi inimesi ja see on parim tunne.

Olen loonud ettevõtted, mille eesmärk on päriselt teisi aidata! Räägime sotsiaalmeedias turundamisest, aitame inimestel tervislikumat elustiili säilitada ja samal ajal pakuvad need ettevõtted tööd mitmetele inimestele. 

Nagu ütlesin – alustades ei oleks uskunudki, et selline elu võimalik on! 

See kõik sai alguse esimest sammust.

Nüüd jagan seda kõike täiesti esimest korda

Sellest mikroäri koolitus sündiski, et näidata sulle teed ja anda samm-sammult plaan, kuidas ma täna uuesti alustaksin kui mul ei oleks mitte midagi… ei äriideed, veebilehte ega meililisti.

Räägin ka sellest, kuidas äriideesid avastada. Näitan sulle, kuidas leida esimesed kliendid ning kuidas luua turundusstrateegia, mis ei nõua iga päev uusi Instagrami postitusi.

Me elame uuel ajastul, kus saame müüa oma loodud tooteid internetis üle kogu Eesti ja maailma – varem oli see piiratud vaid sinu enda linna või külaga. Nüüd on kõik poed kättesaadavad igas väikeses Eestimaa alevikus, kus on Omniva pakiautomaat!

Võid luua digitooteid, mille alustamise kulud on minimaalsed ja teenimise potentsiaal suur. Näiteks e-raamat või online kursus teemal, mida sina hästi valdad. Või leiad kellegi partneriks, kellel on teadmised ja sina saad tegeleda turundusega ning jagate kasumit.

Võid müüa oma oskuseid, teadmisi ja elukogemust ilma, et peaksid inimestega näost näkku kohtuma.

Vaja ei ole muud vaja kui läptopi ja wifi ühendust.

Mida sul on aga vaja, on ettevalmistus… et oskaksid võimalusi ja äriideesid märgata, sest edu sünnib seal, kus ettevalmistus ja võimalus saavad kokku!

Vahel on vaja, et keegi sind tõukaks ja annaks inspiratsiooni.

Nagu minu sõbranna Triinu Saaremaalt, kes valmistas kodus laste kõrvalt kehavahtusid ning jagas neid 10 topsiku kaupa oma sõbrannadele. Julgustasin teda oma ettevõttega alustama ning tänaseks on HOIA homespa Eesti üks tuntumaid looduskosmeetika brände, mille aastane käive on üle poole miljoni euro.

Kõik algas esimesest sammust.

Mitte kunagi maailma ajaloos pole olnud lihtsam oma äriga alustada ja luua endale elu, millest unistad ja mida väärid.

Meie vanavanemad ei saanud alustada oma äri nutitelefoniga, aga sina saad. 

Meil tõesti on kõik võimalused olemas ja ma soovin inspireerida sind tegutsema ning näidata sulle neid võimalusi, mida see uus ajastu pakub.

Viimane võimalus eelregistreerimiseks

Registreerunuid 20.05 kell 06:54 seisuga: 319

Huvi korral eelregistreeri end juba praegu, et saaksin sulle eelisjärjekorras teada anda, kui see kursus hakkab valmis saama.

Pane end kirja ja saad info esimesena 👇

.

Eelregistreerimine ei kohusta sind millekski, aga annab osalemiseks eelisõiguse (esimese info saavad ainult eelregistreerujad).