Sven Nuum

Kuidas luua edukas mikroäri, teenida rohkem raha, töötada asukohavabalt ja olla iseenda ülemus

Mikroäride revolutsioon on alanud

Kujuta ette oma elu, kus sa saad tegeleda sellega, mis sulle päriselt huvi pakub. Teha tööd, milles sa loomupäraselt hea oled ja teenida sellega head kasumit, selle asemel, et keegi teine ütleb sulle, mida tegema pead.

Elu, kus sina ise oled oma aja peremees ja sul on vabadus töötada sealt, kus sa parasjagu oled – reisides Balil, oma lemmikkohvikus või maakodus. 

Tuhanded inimesed üle kogu maailma töötavad just selliselt – nad on ise enda ülemused ja muudavad nii tööl käimise tähendust.

Ettevõtlusega alustamiseks ei ole vaja uhket kontorit, diplomit ülikoolist, ega pea olema “ettevõtja tüüpi” inimene. Elame uuel ajastul, kus igaühel on võimalus luua oma mikroäri, teenida endale lisaraha või luua sellest omale töökoht.

Ning alustada seda kõike palgatöö kõrvalt… ilma, et peaksid finantsiliselt riskima.

Nii algas minu unistus 10 aastat tagasi. Südames suur soov midagi teha, midagi oma elus muuta, aga ma ei teadnud, kuidas alustada. 

Ma tahtsin põgeneda üksluisest ja piiratud sissetulekuga palgatööst, mis võttis kogu minu aja. Mul tekkis hirm tuleviku ees ja samal ajal ka taipamine… et kui ma ise midagi ei muuda, siis ma jäängi siia kinni.

Inimene vajab progressi, arengut ja põnevust. 

Võtsin julguse kokku ja otsustasin, et on aeg ise oma tulevik luua, sest keegi teine mind päästma ei tule ja ma ei teha seda raisata tehes tööd, mis mulle ei meeldi ja mille palgast mul pidevalt puudu jääb.

Ma tahtsin selle etapi lõpetada ja põgeneda rat race’ist, kus vahetasin oma kallist aega odava raha vastu.

Sul on vaja ainult ühte ideed, et enda elu suunda muuta

Me elame siin ainult üks kord ja see peaks olema igaühe jaoks võimalus elada oma parimat elu, tehes seda, mida armastad ning pakkuda oma perele turvalist tulevikku, olles ise oma aja peremees. 

Täna ma elan seda elu, millest 10 aastat tagasi unistasin ja kuigi ma seda siis veel ei uskunud, oli see ka minu jaoks võimalik.

Nagu on ka sinu jaoks.

Ma ei ütle, et see on kerge olnud, aga vaev on tulemust miljon korda väärt.

Pealegi… teha tööd, mis sulle ei meeldi ja saada selle eest raha, millest ei piisa… minu arvates on see palju raskem, kui mõned aastad parema tuleviku nimel pingutada.

Eriti veel keerulistel ja ebakindlatel aegadel, nagu praegu.

Mul läks aga aastaid enne kui julgesin esimese sammu teha, sest ma olin oma unistusega üksi. Ei olnud mul perekonna toetust, ettevõtjatest sõpru ega ka mentoreid, kelle käest nõu küsida.

Pidin ise kõik välja nuputama ja alustama sõna otseses mõttes täiesti nullist.

Sven Nuum kursus

Esimest äri alustasin 100 euroga ning sellest hetkest alates pole ma palgatööle tagasi vaadanud.

Üks asi viis järgmiseni ja nende 10 aasta jooksul olen asutanud viis ettevõtet, kaks neist maha müünud ja hetkel ehitan kuuendat ja seitsmendat.

Kokku on minu ettevõtted üle 4,6 miljoni euro käivet ning lisaks olen aidanud sadadel teistel Eesti ettevõtetel teenida sotsiaalmeedia turundusega kümneid miljoneid eurosid, nii väiksematel kui suurematel (nende hulgas Tartu Ülikool, Breden Kids, Elisa, Placent Activ Milano, GraceFit, GOSPA, Edu Akadeemia, Alar Ojastu, Trad Attack ja paljud teised Eesti tuntud brändid ja organisatsioonid).

Nagu ütlesin – alustades ei oleks uskunudki, et selline elu võimalik on! Ma ei ütle seda uhkeldamiseks, vaid et sa võiksid olla kindel, et sind õpetab praktik, kes on ise seda päriselt teinud.

Ja et see kõik sai alguse esimest sammust.

Jagan seda kõike esimest korda avalikult

Sellest mikroäri koolitus sündiski, et näidata sulle teed ja anda samm-sammult plaan, kuidas ma täna uuesti alustaksin kui mul ei oleks mitte midagi… ei äriideed, veebilehte ega meililisti.

Räägin ka sellest, kuidas äriideesid avastada. Näitan sulle, kuidas leida esimesed kliendid ning kuidas luua turundusstrateegia, mis ei nõua iga päev uusi Instagrami postitusi.

Me elame uuel ajastul, kus saame müüa oma loodud tooteid internetis üle kogu Eesti ja maailma – varem oli see piiratud vaid sinu enda linna või külaga. Nüüd on kõik poed kättesaadavad igas väikeses Eestimaa alevikus, kus on Omniva pakiautomaat!

Võid luua digitooteid, mille alustamise kulud on minimaalsed ja teenimise potentsiaal suur.

Olen täpselt sedasama ise korduvalt teinud ning nüüd esimest korda jagan neid teadmisi avalikult Mikroäriga alustamise kursusel.

Ja ära muretse… sa ei pea suutma välja mõelda seda, mida pole veel olemas.

Palju kindlam on luua midagi, mis on juba olemas, kuid teha seda teistmoodi ja paremini. Midagi, mille järele on täna olemas vajadus ja mille eest on inimesed valmis raha välja käima.

Saad sõna otseses mõttes võtta minu läbi katsetatud strateegiad ja ideed ning alustada oma äriga ja hakata sellega raha teenima.

4 nädalaga saad teada, kuidas ettevõtlusega alustada ja seda kasvatada

Kursusel osalejate tagasiside

“Mulle väga meeldis toote-teenuse testimise idee. Ise oleksin ka hakanud raketti ehitama enne kui oleks olnud teadmist, kas keegi on ka valmis seda ostma. Enne ma kujutasin ettevõtlust ette kui midagi suurt ja hirmsat. Ja kohe kindlasti oli mul uskumus, et mina ei ole ettevõtjaks loodud. Nüüd paistab see hoopis selgem ja vähem hirmutav :)"
⭐⭐⭐⭐⭐
Pille-Riin Meerits
“Mikroäriga alustamise kursus on parim koolitus, mida olen oma elus läbinud. See koolitus pani mõtlema uut moodi ja nägema rohkem võimalusi ning need enda kasuks tööle panema. Kahju, et seda mulle toona kõrgkoolis ei õpetatud. Parim investeering oma tulevikku, mida siiani teinud olen!"
⭐⭐⭐⭐⭐
Liina Andreas
“Ma poleks kunagi uskunud, et Sven ning tema mikroäri kursus annavad mulle nii suurt indu ja tahtmist, et loobuksin poole päeva pealt oma palgatööst ning hakkaksin oma unistuste poole püüdlema. Nii ma ka tegin, sest KÕIK on enda kätes! Võin täna käed julgelt püsti tõsta ja kinnitada, et ilma Sveni kursuseta ja näpunäideteta ma seda ettevõtlus teekonda nii oskuslikult ja agaralt ette poleks võtnud. Mikroäri kursus on oma raha 1000x väärt, eriti noortele, kel pole ettevõtliku eeskuju või teerajajat."
⭐⭐⭐⭐⭐
Leonardo Sooväli
“Palju oli hetki, kus ma tundsin, et mingid adutud killud jooksid omale kohale, olgu see siis nt äriidee väljamõtlemise ja viimistlemise osas, enda teenuse kujundamisvõimaluste osas jne. Sain väga palju praktilisi nõuandeid, mis puudutasid nii kodulehte, copywritingut, enda profiilide ülesehitamist, tööriistu veebist logodeni. See on kursus, mida rahas hinnata on väga raske, sest kuidas hinnata vääriliselt segu kogu saadud inspiratsioonist, eneseteadvusest, teadmistest, tööriistadest, toetusest..?”
⭐⭐⭐⭐⭐
Piret Raadom
"Iga seminaripäev oli selline tunne, et mu pea plahvatab - kuidas on võimalik, et nii palju uut infot on pakitud 4 tunni sisse. Viimase aja kõige suurem avastus ongi, et palgatöö ei ole turvaline ja olen väga rahul, et raha sinu kursusesse investeerisin. Ma ei tea palju mul aega kuluks, kui ma kõike seda infot ise oleksin pidanud googeldama."
⭐⭐⭐⭐⭐
Kätlin Luht
“Mikroäri kursusega alustades oli mul idee tegelikult juba paigas. Kuid soovisin Sveni teadmisi ja praktikaid õppida juurde, et seda timmida paremaks. Võimatu on minu jaoks liigitada üht õppetundi teisest mõjukamaks. Kuid oskus küsida Miks ja GROW-mudeli läbitöötamine aitas kindlasti nii ettevõtluse kui ka elu missiooni kujundada selgemaks."
⭐⭐⭐⭐⭐
Kristi Roos-Grossmann
“Mul ei olnud väga kindlat plaani. Teadsin, mida tahan teha, aga planeerisin alustada umbes 1,5 aasta pärast, kui beebi on suuremaks kasvanud. Kursuse jooksul tekkis mul uus idee, mida ma saan kohe rakendada ja ei pea ootama. Tänaseks ma juba tegutsen ja nii põhjaliku kursuse eest oleksin olnud valmis ka rohkem maksma!”
⭐⭐⭐⭐⭐
Karen Mutle
“Ma juba olen mikroäri kursust mitmele inimesele soovitanud ja soovitaksin veel! See sobib nii inimesele, kes unistab ettevõtlusest kui ka juba algajale ettevõtjale, kes on natukene tegutsenud, aga pole päris kindel, kas ta idee on ikka vettpidav, kuidas teha turundust ja kuidas ehitada ise professionaalse välimusega koduleht.”
⭐⭐⭐⭐⭐
Liisbet Saue
“Varem on olnud mul ettevõtlusega seoses tunne, et väga palju peab tegema kohe, sul peavad olema suurepärased teadmised väga erinevatel teemadel või palju abilisi, töötajaid. Kui seda kõike pole, siis pigem pole mõtet alustada. Nii hea oli kursusel kuulda seda teooriat ja praktikat, kuidas läheneda. Süstida endasse ka seda tunnet, et igaüks võib hakkama saada. Mikroäriga alustamise kursusesse investeeritud raha oli seda väärt ja kursus pakkus rohkem, kui oleksin osanud oodata!”
⭐⭐⭐⭐⭐
Krislin Kämärä
"Mikroäri koolitus ei ole kindlasti mitte ainult mikroäriga alustamiseks vaid selgelt soovituslik ka tänastele ettevõtjatele, keda ümbritsev infoväli ning lähenemine ei pruugi olla enam ajakohane. Sven annab koolituse käigus mitmeid „otsetee” nõuandeid, mille omandamine omakäeliselt kujuneks ka parima tahtmise juures aastate pikkuseks protsessiks, mis neelaks teadmatusest meeletult enam raha, (t)öötunde ning kes teab, kas jõuaksid üldse seatud eesmärgini. Äriidee puudumisel võin kinnitada, et Sven suudab tõsta mõtted lendu ning kui isegi peale seda jääb aega üle, siis saad selle tarvis ka head juhised, kuidas võid oma vaba aja hoopis vabaks rahaks muuta."
⭐⭐⭐⭐⭐
Ülo Kruusimägi
"Olen kursuse läbi vaadanud ja kavatsen veel uuesti ka vaadata. Koolitusega jäin väga rahule, sest ostsin selle oktoobri keskel ja aasta lõpuks oli kursuse raha juba tagasi teenitud sealt saadud ideede ja inspiratsiooni toel."
⭐⭐⭐⭐⭐
Teele Vaab
“Enne olid mul ettevõtlusega alustamisest väga piiratud uskumused, mis on nüüdseks totaalselt muutunud. Juba peale esimest koolituspäeva sain nii palju motivatsiooni ja julgust edasi enda tuleviku peale mõelda. Justkui oleks teine käik sisse läinud peas, ideid ja alustamise mõtted on juba nii intensiivsed, et segavad igapäeva tööd 😂. See tähendab, et see koolitus vajutas õigetele nuppudele. 🙏🏻
⭐⭐⭐⭐⭐
Ervin Saar
"Mikroäri kursus andis väga praktilised juhised oma mikroäriga alustamiseks, kursuse tasu oli kindlasti seda väärt! 🙂 Enne koolitust ma ei oleks teadnud, kuidas alustada. Isegi, kui oleksin alustanud omal käel, siis tänu koolitusele saan kindlasti mitmeid "ämbreid" vältida."
⭐⭐⭐⭐⭐
Karin Saan

Mida sa Mikroäri kursusel õpid

1. KOOLITUSPÄEV: EDUKA ETTEVÕTJA MÕTTEVIIS

 • Kuidas igaüks saab luua enda ellu finantsilist sõltumatust ja vabadust.
 • Kuidas lõpetada edasilükkamine ja teha õigeid samme edu suunas.
 • Miks ei ole mõtet muretseda, kui teised sama toodet/teenust pakuvad.
 • Mis on suurim viga, mida nii alustavad kui ka kogenud ettevõtjad teevad.
 • Turundusstrateegia, mis sinu meililisti (potentsiaalsete klientide hulka) kasvatab.
 • Paneme paika selged eesmärgid, mis annavad motivatsiooni ja järjepidevuse.
 • Kuidas enda selgemini mõista enda eesmärki ja missiooni.

2. KOOLITUSPÄEV: Äriidee avastamise teejuht

 • Miks on enamus ärivõimalusi tavainimesele nähtamatud ja kuidas neid märgata.
 • Mis on eduka äriidee esimene eeldus (sellega eksides on hiljem raske müüa).
 • Milliseid online-tööriistad ja keskkonnad aitavad leida äriideid.
 • Kuidas ühest äriideest on võimalik luua veel kümneid erinevaid ideid või tooteid.
 • Milliseid online ärivõimalused on hetkel kasumlikud ja kuidas nendega võita.
 • Millised oskused aitavad praegu internetis raha teenida (igaühe jaoks õpitavad).
 • Kuidas testida ideed enne, kui sellesse aega ja raha investeerima hakata (hoides kokku tuhandeid eurosid).

3. KOOLITUSPÄEV: HAKKAME EHITAMA

 • Kuidas leida enda ideele disainer või tootja ja hakata esimest versiooni looma.
 • Kuidas tehniliste oskusteta ise veebileht luua (olen samade tööriistadega enda ettevõtetes miljoneid teeninud).
 • Millistele platvormidele veebikoolitusi luua ja kuidas esimene versioon laivi saada.
 • Kuidas ise professionaalseid kujundusi luua ja disaineri pealt raha kokku hoida.
 • Milliseid küsimused aitavad toote täiustamiseks klientidelt ausat tagasisidet saada, et olla veel edukam.

4. KOOLITUSPÄEV: TURUNDUS JA KLIENTIDE LEIDMINE

 • Milline on reaalseid tulemusi toov strateegia klientide leidmiseks (igapäevaselt Instagrami postitamata). 
 • Mis on kõige olulisem number, mis aitab sul äri kasvatamisele kohe õigesti läheneda. 
 • Mis on suurimad vead turunduses, mida väikeettevõtjad teevad (võivad sind valele teele viia ja saada saatuslikuks).
 • Mis on need 5 Facebooki reklaamistrateegiat, mida edukad ettevõtted kasutavad.
 • Kuidas Instagramis edukalt turundada ja miks ei ole suur jälgijaskond oluline.
 • Kuidas tekitada klientides soov osta sinu toodet/teenust ilma “pähemäärimiseta”.
 • Kuidas luua väärtuspakkumine, mis teeb sinu veebilehe külastajatest, sotsiaalmeedia jälgijatest ja meililistist maksvad kliendid.
 • Kuidas kasutada ChatGPT abi sotsiaalmeedia sisu, müügitekstide ja -kirjade loomisel (enam ei pea loomingublokiga istuma ja ideid ootama).

5. KOOLITUSPÄEV: TULUALLIKAD JA TURUNDUSPLAAN

 • Kuidas luua selge plaan olulistest tegevustest kulutamata aega ebaolulisele. 
 • Kuidas klientide ootusi ületades panna nad sinu eest tasuta turundust tegema.
 • Selgitan lahti 6 viisi müükide suurendamiseks, mille abil rohkem raha teenida.
 • Kuidas mõõta tulemusi ja teha targemaid otsuseid.
 • Timo Porvali parimad soovitused väikeettevõtjale: kuidas luua tutvusi ja leida kliente.

See kõik on väga tore, aga…

…sa arvad, et sa ei suuda leida ideed.

Ära sellepärast muretse. Pühendame äriideele terve päeva, mis paneb ka sinu mõtted hoopis uues suunas liikuma.

…sa ei tea, mida ettevõtlusega alustamiseks tegema peab.

Käime koos kõik sammud läbi ja sa näed, et selles pole midagi ülearu keerulist. Kui mina sain hakkama, saad sina ka. Kui sulle jääb siiski midagi arusaamatuks, saad sa meie kohtumistel kõik küsimused ära küsida. Samuti on sul võimalus teha seda meie kinnises Facebooki grupis. Usu, kõik soovivad aidata.

…sa arvad, et sul pole alustamiseks piisavalt vahendeid

Tõenäoliselt on sul olemas arvuti ja umbes 100 eurot, mis alustamiseks vaja läheb. Rohkem polegi vaja, et oma ideed testida ja näha, kas sellel on jumet.

…sa ei tea, kuidas kliente leida

Pühendame sellele teemale kursusel päris palju aega, nii et kui kursus läbi on, oskad teistelegi rääkida, mis klientide leidmiseks tegema peab. Neid viise on palju. 

…sa pelgad ebastabiilset sissetulekut.

Sellepärast pole sul samuti vaja muretseda, sest sa ei pea kohe palgatöölt ära tulema. Oma äriga on võimalik alustada ka töö kõrvalt. Selle sammu teed siis, kui sissetulek on piisavalt suureks kasvanud ja sa näed, et tahad oma aja ettevõttele pühendada.

…sa kardad, et sul ei ole lisaraha teenimiseks aega.

Kas oled mõelnud, kui palju aega sa iga päev sotsiaalmeedias ja Netflixi vaadates veedad? 🙂 Võta selle arvelt üks tund päevas, ja ongi olemas. 

Osale Mikroäri kursusel ja saad need boonused tasuta kaasa:

BOONUS #1

20 veebilehe elementi, mis aitavad külastajates usaldust tekitada

20 veebilehe elementi - Timo Porval

Timo Porval on Eesti üks tegijamaid veebilehe eksperte ja koos temaga vaatame üle hea veebilehe elemendid. Toome välja ka levinumad vead, miks inimesed veebilehelt ilma ostuta lahkuvad ja anname praktilisi nõuandeid, kuidas seda parandada.

BOONUS #2

Kuidas kirjutada Facebooki reklaamteksti, mis tõstab müüki ja toob kliente

12 tundi turundust - Sven Nuum

Kõik algab sellest, kuidas sa oma tootest või teenusest räägid ja selles videos jagan praktilisi soovitusi ning olulisi nõuandeid, mis aitavad sul põhilisi vigu vältida ning sotsiaalmeedias rohkem müüki teha. Antud video on salvestatud Eesti suurimal turundusüritusel “12h turundust” ja otseülekandes vaatas seda 3600 inimest.

BOONUS #3

Toetav Facebooki grupp ettevõtlike inimestega

Tean, kui oluline on toetav keskkond, kus jagada ja küsida ning kasvada ning seetõttu olen loonud eraldi Facebooki grupi. Saad Facebooki grupis tuttavaks teiste ettevõtlike ja edumeelsete inimestega, kes kursusel osalevad. Neist võivad saada sinu uued sõbrad, toetajad või isegi äripartnerid. Lisaks saad minult alati otse abi küsida ka pärast kursuse toimumist (tavapäraselt on minu erakonsultatsiooni hind 250 € /tund.

BOONUS #4

Kuidas AI tööriistade abil internetis raha teenida

Kuidas chatgpt raha teenida - Sven Nuum kursus

Tehnoloogia areng on loonud täiesti uued võimalused internetis raha teenimiseks või oma äri kasvatamiseks. Mikroäri kursusel näitan sulle, kuidas ChatGPT-d kasutada, sest ükski ettevõtja ei saa endale lubada selle tehnoloogia ignoreerimist.

BOONUS #5

Ettevõtja tööriistakast

Ettevõtja tööriistad - Sven Nuum kursus

Olen sinu jaoks kokku kogunud oma kasulikud tööriistad ja veebilehed, mille kasutamine annab igale ettevõtjale suure eelise.

Sven Nuum kursus ettevõtlusega alustamine.png

Kui palju kursus maksab?

5-päevase Mikroäri kursuse hind 595€ (täishind 995€)

Olen selle kursuse kokku panemisel lähtunud sellest, millest ma ise ettevõtlusega alustades puudust tundsin.

Teadmised, oskused, nõuanded ja aus tagasiside kelleltki, kes on ise seda teed käinud, oleksid säästnud mulle kümneid tuhandeid eurosid ning aidanud mul kordades kiiremini alustada.

Lisaboonusena on sul ligipääs privaatsele Facebooki grupile, kus saad küsida küsimusi ja leida uusi tuttavaid, kellega ettevõtlust puudutavaid ideid arutada. Nii ei jää sa ka pärast kursuse lõppu oma küsimustega üksi.

Selle aasta viimane kursus on tulemas sügisel ja osalemiseks on vajalik eelregistreerimine

Jäta enda kontaktid, kuhu saadame sulle täpsema info. Eelregistreerimine ei kohusta sind millekski, aga annab osalemiseks eelisõiguse, kuna kohtade arv on piiratud.

Korduma kippuvad küsimused

Kellele on see kursus mõeldud?

Mikroäriga alustamise kursus on kõigile, kes soovivad ettevõtlusega alustada, aga ideede või oskuste puudumine pole lasknud seda seni teha. Samuti ka neile, kellele ettevõtlus huvi pakub, tahaks silmaringi avardada ja näha, kuidas internetis raha teenimine käib. Ja ka neile, kes on esimesed sammud ära teinud, aga on kusagile kinni jäänud või pole asja käima saanud. 

Kes ei peaks kursusel osalema?

See kursus ei ole sulle, kui oled juba tegutsev ettevõtja. Antud kursus on just mõeldud alustavale ettevõtjale ning fookus on online äri loomisel ja selle turundamisel, internetis raha teenimisel ja esimeste klientide leidmisel.

Mida tähendab mikroettevõte?

Mikroärideks nimetatakse ettevõtteid, mille aastakäive jääb 50 000 € – 100 000 € vahele ja see võib olla ühe inimese ettevõte. Sinu mikroäri võib olla ka väiksem ja see võib ilusti kasvada ka suuremaks äriks. Olen kasvatanud 3 ettevõtet 250 000 eurose aastakäibeni ja kaks neist üle 500 000 eurose aastakäibeni. Mikroärisid võib olla ka mitu, sest mida rohkem tuluallikaid, seda rohkem raha teenid.

Kui kaua läheb aega, et näeksin tulemusi?

Kuigi jagan sinuga kursusel väga konkreetseid samme ja strateegiaid, et juba kursuse käigus ettevõtjana oma esimesed eurod teenida, on tulemuste saavutamine siiski väga individuaalne. Mõned osalejad alustavad juba kursuse käigus ja teised hiljem, kui nende jaoks on õige aeg. Igaüks tegutseb omas rütmis.

Kas kursusele kehtib ka raha tagasi garantii?

Saan väga hästi aru, et internetis võõrale inimesele raha andmine on alati pisut hirmutav ja keegi ei taha oma rahast ilma jääda.

Sellepärast annan ma sulle 30-päevase 100% raha tagasi garantii.

Kui arvad, et see pole absoluutselt parim ettevõtlusega alustamise kursus, millel sa oled kunagi osalenud, siis maksan sulle 100% kogu raha tagasi.

Lihtsalt kirjuta mulle sven@svennuum.ee ja saad kogu raha tagasi.

Millises formaadis kursus toimub?

Mikroäriga alustamise kursus koosneb viiest koolituspäevast, mis toimuvad Zoomis. Koolituspäevad algavad kell 10:00 ja lõppevad orienteeruvalt 15:00 ajal.

Mis juhtub, kui ma ei saa osaleda?

Kui midagi tuleb vahele ja sul ei õnnestu kursusel osaleda, saame teha sulle kogu summas tagasimakse või tõsta sinu osalemise edasi. 

Kui juhtub, et mõnda koolituspäeva ei saa sa reaalajas vaadata, siis ära muretse. Igast koolituspäevast tulevad salvestused ja järelevaatamise lingi saad järgmise päeva õhtuks. Nii jõuad selle ilusti enne järgmist koolituspäeva järgi vaadata.

Juhul kui sa osaled Töötukassa kaudu, siis osavõtulehele lähevad kirja ainult reaalajas osalemised.

Sven Nuum mikroäri kursus

Sind koolitab Sven Nuum

Olen ettevõtja ja turundusekspert, kes on aluse pannud mitmele edukale ärile ja olnud turundusmentor paljudele Eesti ettevõtetele. 

Aastal 2008 mõistsin, et soovin palgatöö oravarattast väljuda. Alustasin raamatute ja veebikursuste abil (siiani kestvat) enesearengu teekonda, mille tulemusena sai minust 2013. aastal täiskohaga ettevõtja.

Alustasime vaid 2000-eurose investeeringuga Boost Yourselfi tervisetoodete brändi ja lühikese ajaga kasvatasime käibe 500 000 euroni. Esimesed pakid tootsin oma ühetoalise korteri köögis, ise ehitasime e-poe ja samuti ka turundasime seda. 

Koos Teet Torimiga panime aluse Nullist Turunduskoolile. See sai alguse Saaremaa ettevõtluspäevadest, kuhu meid kutsuti oma turundusalaseid teadmisi jagama. 

Tänaseks on Nullist Turunduskooli sotsiaalmeedia teemalistel koolitustel osalenud üle 3000 Eesti ettevõtte, nende hulgas Tartu Ülikool, Swedbank, SEB, Breden Kids, Placent Activ Milano, Elisa, Ekspress Media, Bolt, EBS ning sadu väike- ja alustavaid ettevõtjaid. 

Olen ka populaarse online-treeningute programmi GraceFit kaasasutaja. Aitasin Shalini Modyl treeningud saalist internetti viia, kus tegime need kättesaadavaks kõigile Eesti naistele. GraceFiti videotreeningute abil on oma elukvaliteeti tõstnud tuhanded Eesti naised ja sellest on saanud Eesti üks populaarsemaid treeningprogramme.

Kõike, mida sinuga mikroäri kursusel jagan, olen kasutanud oma ettevõtete ülesehitamisel ja kasvatamisel (mis on kokku teinud üle 4.6 miljoni euro käivet).

Miks ma selle kursuse läbi viin?

Ma tahan aidata inimestel elada sellist elu, mis neile päriselt meeldib ja kus nad saavad ise oma valikute üle otsustada.

Maailmas ei ole sellist palgatööd, mille vastu ma oleks nõus oma tänase vabaduse vahetama.

Me elame üks kord. See peaks olema igaühe jaoks võimalus elada oma parimat elu, olles oma aja peremees, tehes seda, mida armastad ja pakkudes oma perele turvalist tulevikku.

Usun, et ka sina tunned, et elu peab olema midagi enamat…

Minul läks aga aastaid, enne kui julgesin esimese sammu teha, sest ma olin oma unistusega üksi. Ei olnud mul perekonna toetust, ettevõtjatest sõpru ega ka mentoreid, kelle käest nõu küsida.

Pidin ise kõik välja nuputama ja alustama sõna otseses mõttes täiesti nullist.

Sinul on selge eelis – Mikroäri kursusega olen mina sulle mentoriks. Kursuse jooksul mõistad, et tegelikult see ei olegi nii raske ja et see on ka sinu jaoks võimalik!

Saad konkreetse tegevuskava, kuidas samm-sammult alustada

Enamik ettevõtjaid alustab toote turule toomist valest otsast. Nad kulutavad palju aega toote välja töötamisele ja hakkavad alles siis turundusele mõtlema. Nii võib ka, aga ma näitan sulle, kuidas asju nutikamalt teha.

Kõigepealt tuleks idee ära testida ja alles siis toode välja töötada. Nii ei raiska sa aega ega raha ideele, millele polegi võib-olla turgu. Selliselt jõuad ühe aasta jooksul testida kümneid ideid, mis suurendab sinu eduvõimalusi mitmekordselt.

Ja ära muretse… Sul ei pea olema sotsiaalmeedias tuhandeid jälgijaid. Sa ei pea tegema ka TikToki tantsuvideoid, et kliente leida. 

Mikroäri kursus on sulle, kui sa:

 • Oled huvitatud ettevõtlusest ning soovid enda ärilist mõtlemist ja silmaringi laiendada.
 • Soovid internetipõhist äri alustada ja saada selge plaani ettevõtjalt, kes on seda ise enne mitmel korral teinud.
 • Tahad palgatöö kõrvale tekitada uusi lisasissetulekuid, et luua endale ja oma lähedastele rohkem võimalusi.
 • Tahad teada, kuidas luua ühe inimese ettevõte, mille alustamise kulud on olematud ja mida saab teha asukohast sõltumatult. 
 • Tahad teada, kuidas internetis raha teenimine käib ja milliseid võimalusi uus ajastu selleks pakub.
 • Tahad teada, kuidas oma mikroäri turundada ja kliente leida.

Mikroäri kursus ei ole sulle, kui sa:

 • Tahad kuulata tundide viisi igavat teooriat ettevõtluse olemusest.
 • Tahad õppida raamatupidamise seaduseid ja maksundust.
 • Tahad luua põhjaliku äriplaani ja teha kolmeks aastaks finantsprognoose.
 • Tahad teada, kuidas panna kokku suur meeskond ja inimesi juhtida.

Olen kõik need teemad ülikoolis ärijuhtimise erialal läbinud ja ettevõtjana võin öelda, et paljusid neist ei ole mul siiani vaja läinud.

Minu hinnangul ei ole sul vaja mitu kuud või aastat harida teemadel, mida sul alguses vaja ei lähe. Milleks raisata oma väärtuslikku aega raamatupidamisseaduste tundma õppimisele, kui sul ei ole esimesed mitu kuud raamatupidajat vaja, sest sinu ettevõte ei teeni raha. Kui hakkad raha teenima, saad raamatupidaja teenusena sisse osta. 

Enne raamatupidamise ja töölepinguseaduste õppimist on sul vaja leida äriidee ja testida, kas see idee üldse töötab ja kuidas kliente leida.

Kõige suurem väljakutse ettevõtluses on tegelikult klientide leidmine ja turundusest sõltub, kas sa õnnestud või mitte.

Mikroäri kursus on tugeva turunduse fookusega ja näitan sulle, kuidas kliente leida. Ilma, et peaksid selleks müügikõnesid tegema või äriplaani koostama.

Mitmed ettevõtluskoolitused keskenduvad minu arvates liialt palju kuivale teooriale. Sul on vaja vähem teoreetilisi teadmisi ja rohkem praktilisi oskusi. Mikroäri kursus ei raiska sinu aega ja näitab sulle, kuidas hakata kohe tegutsema.

Ettevõtlusega alustamiseks ei ole kohustust kirjutada valmis äriplaan. See on nõutud juhul, kui pead oma ideed kellelegi esitlema ja taotlema toetust või rahastust. Sellisel juhul ei ole mikroäriga alustamise kursus sulle parim valik ning soovitan leida koolituse, kus õpetatakse eraldi ka äriplaani koostamist.

Küll näed, et alustamine on palju lihtsam kui sa praegu arvad!

Kursusel osalejate tagasiside Facebooki grupist