Ainus enesearengu raamat, mida sa lugema pead

Jagan sinuga ühte raamatut, mis aitas mul aru saada, millele on vaja vaja keskenduda, et elus soovitud eesmärkideni jõuda.

Kogu Austraalia ja Kagu-Aasia reisil oli see ainus pehmekaaneline raamat mu seljakotis. Olen aastate jooksul lugenud mitmeid enesearengu raamatuid, kuid vaieldamatult on see üks parimatest.

Olgu, asume asja kallale… kiire 1 minutiline kokkuvõte raamatust Slight Edge : Turning Simple Disciplines into Massive Success & Happiness.

Me elame tulemustele fokuseeritud maailmas. Me tahame näha tulemusi ja tahame neid näha kohe. Aga see pole viis, kuidas loomulik areng toimib. Sa oled kindlasti kuulnud enda vanaemalt või vanaisalt, et kõigepealt istutad, siis harid ning lõpuks korjad. Istuta, hari, korja. Tundub nagu loogiline, eksole?

Kõigepealt istutad, siis harid ja lõpuks korjad.

Tänapäeva maailma probleem on aga selles, et kõik tahavad kohe pärast istutamist korjata. Meil ei ole aega oodata, me elame instant maailmas.

Ostes jõusaali kuukaardi ja uued tossud külvame seemne parema füüsilise vormi ja enesetunde nimel, aga oleme pettunud, kui mõne päeva möödudes me polegi veel vormis.

Mõned aastad tagasi hakkasin tegema kätekõverdusi, aga ma suutsin teha ainult viis kätekõverdust. Piinlik, eks? Aga tead mis… see ei loe, kui su sihiks on progress.

Mõni nädal hiljem suusin ma teha juba kaheksa, siis kaksteist, pärast kahte kuud kakskümmend kätekõverdust ning lõpuks ma saavutasin oma eesmärgi – 100 kätekõverdust.

Sama lugu oli ka jooksmisega. Kui alustasin, suutsin ma joosta ainult 2 km. Mõni kuu hiljem juba 3-5 km. Ja lõpuks 10 km! Mis oli minu jaoks suur üllatus. See on loomulik areng, mis aga nõuab aega ja kannatust.

Me kõik teeme igapäevaselt peaaegu samu tegevusi. Me sööme, magame, mõtleme, tunneme, räägime ja kuulame. Meil on suhted ja sõprussidemed. Meil igaühel on päevas 24 tundi ja me kõik täidame need päevad, ühel või teisel moel, järjestikuste väikeste tegevustega. Ja siit tuleb asja võlu – need väikesed asjad ja väikesed tegevused, mis alguses justkui peaaegu tähtsusetud näivad.

Me kõik teame, mida me peaksime sööma. Köögivilju, värskeid puuvilju,  salateid, töötlemata toite, jooma tervislikke smuutisid, sööma rohkem kala ja nii edasi. Sina tead seda, mina tean seda, me kõik teame seda.

Aga miks nii paljud meist söövad ikkagi nii palju rämpsu iga päev?

Sest see ei tee meile viga. Vähemalt mitte täna. Ja selle mittesöömine ei päästa sind samuti. Vähemalt mitte täna. Aga aja jooksul kogunedes, see saab sind päästa ja teebki seda. Lihtne on süüa hästi. Ja on lihtne seda ka mitte teha. Mitte üks toidukord ei muuda olukorda, vaid tuhanded söögikorrad ja valikud… aja jooksul.

Väikesed tegevused, mis alguses justkui peaaegu tähtsusetud näivad.

Ja rämpsu all ei pidanud ma silmas ainult friikaid ja burksi, vaid igapäevast toitumist üleüldiselt.

Kui sa loed täna 10 lehekülge head raamatut, kas su elu muutub? Muidugi mitte. Kui sa ei loe täna kümme lehekülge head raamatut kas su elu variseb kokku? Vastus on sama – muidugi mitte.

Aga kuidas on lood aastaga?

Kui sa loeksid 3650 lehekülge (10 raamatut) aasta jooksul, kas see tooks endaga kaasa muutuse? Absoluutselt! Pole küsimustki.

Kui sa teed õige otsuse, siis sa ei näe tulemusi.

Vähemalt mitte täna. Pea meeles – sa külvad, sa harid ja siis alles korjad.

Mis ma sulle öelda tahan ja millest see raamat räägib, on see, et asjad, mida sa teed iga päev, ehk need väiksed asjad… mis tunduvad, et nad on täna tähtsusetud, omavad tähtsust pikas perspektiivis. Nad mitte ainult ei oma lihtsalt tähtsust – nad on kõige tähtsamad üldse!

Pole olemas võlukeppi ega otseteid. Võlu peitub igapäevastes tegevustes, just neis väikestes tähtsusetuna näivates tegevustes… millest kujunevad harjumused ja harjumustest elukvaliteet.

Aeg saab töötada, kas sinu kasuks või vastu.

Valik on sinu.

Kui oled valmis, siis siin on 3 viisi, kuidas saan sind aidata:

Mikroäri Meetod

Loo endale edukas mikroäri – saa palgatöö oravarattast välja, suurenda oma sissetulekuid ja ole iseenda ülemus.

Sotsiaalmeedia Spetsialisti Meistriklass

Õpi edukalt turundama enda või teiste ettevõtet – kõige uuem teooria ja praktilised teadmised 4 nädalaga.

Facebooki Reklaamide Koolitus

Avasta, kuidas Facebooki reklaamide abil kliente leida ja müüki kasvatada.