Asi ei ole tutvustes

Jah elus on oluline see keda sa tunned, kuna võimalused jõuavad tihti meieni läbi teiste inimeste.

Aga keda sa tunned, sõltub suuresti sellest, kes sa oled ja mida sa teed. Teised inimesed ei saa sinu jaoks midagi teha, kui sa ise ei tee head tööd.

Minu elus ei olnud varem neid inimesi, kes täna on. Minu edu taga ei ole “õigete inimeste” tundmine.

Ma ei kulutanud oma aega tutvuste loomisele. 

Ma teenisin välja nende huvi sellega, et ma sain oma asjas väga heaks. Ka sotsiaalmeedia jälgijaskonda kasvatades pole mõtet otsida nippe, kuidas jälgijaid juurde saada.

Sotsiaalmeedias paku oma teadmisi ja nõuandeid. Loo kasulikku ja huvitavat sisu, mis inimestele korda läheb. Nagu Ove-Liis, kes aasta tagasi Mikroäri kursusel alustas. 117 postitust hiljem on tal Instagramis tänase seisuga 8536 jälgijat.

Kui sa teed midagi, mis sulle meeldib ja sa räägid sellest, siis sa tõmbad ligi neid inimesi, kellele see teema korda läheb (sinu tuleviku kliendid).

Blogipostitused, videod, podcastid ja e-raamatud pakuvad samuti võimalusi oma teadmiste jagamiseks.

Üks viis enda ellu uusi tutvuseid ja võimalusi kutsuda, on pakkuda oma aega. Aeg on iga inimese jaoks kõige kallim vara ja nad hindavad seda, kui sa nende jaoks midagi teed.

Esimeste klientide saamiseks või uute tutvuste loomiseks suuremate tegijatega, võid pakkuda oma oskuseid ja teenust tasuta. Oluline on seda teha ilma igasuguse kavatsuseta midagi vastu saada. 

Tee seda järjepidevalt ja sa ehitad endale nime, keda inimesed teavad. Lisaks annab see sulle võimaluse oma kliente ning tema vajadusi ja probleeme tundma õppida (sisend sinu tootearendusele ja turundusele).

Näiteks kui sa oled videograaf, aga sul pole kliente ega soovitusi, saad kirjutada kellelegi, kes on sotsiaalmeedias aktiivne ning teha temast tasuta video. 

Tema jagab seda oma sotsiaalmeedias, märgib sinu nime ja oled teinud sammu edasi, et kutsuda enda ellu uusi tutvuseid ja võimalusi.

Mina alustasin just nii sotsiaalmeedia turundajana. Nii-öelda jala ukse vahele saamiseks pakkusin alguses oma teenust tasuta.

Tõestasin, et ma teen head tööd ja nii sain endale kliendi, kes ostis minult teenust mitu aastat. Mulle pakuti isegi võimalust kogu nende grupi sotsiaalmeedia haldus enda peale võtta.

Teiste aitamine oma tegude, panuse ja sisuga, on hea praktika ning teen seda ise siiani nii palju kui jõuan.

Küsimus sulle:

Mida sina saad teha, et enda ellu uusi tutvuseid kutsuda?

Kui oled valmis, siis siin on 3 viisi, kuidas saan sind aidata:

Mikroäri Meetod

Loo endale edukas mikroäri – saa palgatöö oravarattast välja, suurenda oma sissetulekuid ja ole iseenda ülemus.

Sotsiaalmeedia Spetsialisti Meistriklass

Õpi edukalt turundama enda või teiste ettevõtet – kõige uuem teooria ja praktilised teadmised 4 nädalaga.

Facebooki Reklaamide Koolitus

Avasta, kuidas Facebooki reklaamide abil kliente leida ja müüki kasvatada.