Sven Nuum

Meil kõigil on võimalik leida aega ettevõtlusega tegelemiseks

Mikroäriga alustamise kursusel tuli jutuks, kuidas kiire elutempo juures leida aega ettevõtlusega alustamiseks või lisasissetulekute loomiseks.

Tänases kirjas näitan, kuidas meil kõigil on tegelikult aega. Küsimus on selles, mida me selle ajaga peale hakkame. 

Selles peitubki saladus.

Aega on meil kõigil võrdselt. Ükskõik mida sa teed, või kui vaene või rikas sa ka poleks. Meil kõigil on ööpäevas 24 tundi.

Me magame keskmiselt 8 tundi.

Me käime tööl või koolis keskmiselt 8 tundi päevas. Lisame veel ühe tunni sinna ja tagasi sõitmiseks ja saame kokku 9 tundi.

Järele jääb veel 7 tundi. Võtame sellest 2 tundi trenni tegemiseks, söögi valmistamiseks, sõprade jaoks ja muudele tegevustele.

Alles jääb 5 tundi. Iga päev.

5 tundi x 7 päeva teeb 35 tundi nädalas. Mida sa selle ajaga teed?

Arvestame, et oleme ikkagi inimesed, elu tuleb vahele ja tahab elamist. 

Jätame selleks kolm tundi ja alles jäänud viiest tunnist kaks tundi enda projekti jaoks. Kaks tundi, mida pühendada enda projekti käivitamisele, toote loomisele, teenuse väljatöötamisele, veebilehe ehitamisele ja uute oskuste õppimisele.

2 tundi iga päev annab sulle 60 tundi kuus ja 720 tundi aastas. 

Võtame kõik pühapäevad täitsa vabaks ja sulle jääb 600+ tundi aastas. See on nelja kuu jagu täistööaega. Sa ei kujuta ette, mida sa selle ajaga ära teha jõuaksid!

Ettevõtlusega alustamine Sven Nuum

Me ei leia kusagilt maagiliselt aega juurde, me võtame aega selle jaoks, mis on meile oluline.

Kui sinu jaoks on oluline sissetulekuid mitmekordistada ja saada finantsiliselt sõltumatuks, siis peaksid need paar tundi päevas olema suunatud tegevustele, mis aitavad sul selle eesmärgi suunas liikuda. 

Mida sa selle ajaga täna teed?

Mõistan väga hästi, kui suur osa sellest kulub märkamatult sotsiaalmeedias skrollimisele, telekast seriaalide vaatamisele ja niisama chillimisele.

Kuigi mulle meeldib ka kõike seda teha, siis tean, et need tegevused ei aita minu elukvaliteeti pikemas perspektiivis parandada.

Kuidas sa ennast peale järjekordset telefonis skrollitud pooltundi tavaliselt tunned? Kas tunned end hästi või on sul kahju, et ajaga midagi targemat peale ei hakanud?

Ma ei soovi oma päeva mööda saata teiste elusid jälgides. Ma tahan ise enda elu ja elamusi luua. 

Seega, esimene samm on küll ajajuhtimine, aga sellest üksi ei piisa. 

Sul on vaja teada, mida selle ajaga teha.

Kuhu see paar tundi päevas investeerida ja mille kallal töötada? Millised tegevused aitavad sul õiges suunas edasi liikuda?

Missuguseid oskuseid ja teadmisi on sul vaja? Mis on ettevõtte käima lükkamiseks vajalik? 

Raamatupidamise õppimine ei aita sul ettevõtet kasvatada.

Kuidas oma äriideed väikese hulga inimeste peal testida ja saada tagasisidet? 

Sul on vaja teada, kuidas oma äriideed väikese hulga inimeste peal testida ja tagasisidet saada. Seda selleks, et sa ei avastaks 6 kuu möödudes, et su toodet polegi kellelegi vaja.

Millised tegevused aitavad kliente leida? Kuidas ma leian esimesed 10 klienti ja järgmised 100 klienti ja mida selleks tegema pean? Millised tegevused toovad sotsiaalmeedias kiiresti tulemusi, isegi kui mul ei ole suurt jälgijaskonda?

Sa tahad need tunnid targalt töötada, sest sinu igapäevasest panusest sõltub, kui kiiresti sa oma asjaga raha hakkad teenima ja edu saavutad.

Vaja on selgelt plaani, mis aitab sul sammhaaval õiges suunas edasi liikuda.

Selleks olengi loonud kursuse “Kuidas alustada mikroäriga, teenida rohkem raha, töötada asukohavabalt ja olla iseenda ülemus”.

Olen kokku kogunud oma parimad teadmised, mis aitavad sul ettevõtlusega kergemini alustada ja leida kiiremini esimesed kliendid.

Seda kõike selleks, et sul oleks selge teejuht, kuidas kohe õigest otsast alustada ja et sul jääks aega ka muude asjadega tegelemiseks.

Sven

Kui oled valmis, siis siin on 3 viisi, kuidas saan sind aidata:

1. Mikroäri meetod
Jagan seal plaani, kuidas ma täna uuesti alustaksin, kui mul ei oleks mitte midagi… ei äriideed, rahastust, veebilehte ega ka varasemat kogemust. 

2. Sotsiaalmeedia meistriklass
Kuidas Facebookis ja Instagramis edukalt turundada ning kliente leida. Reaalsed näited ja strateegiad Eesti ettevõtete põhjal.

3. Facebooki mentorgrupp
Sinu käsutuses on minu parimad oskused ja kogemused, tulemusi toovad strateegiad ja igakülgne tugi, et kasvatada sinu äri ning turundusalaseid teadmisi.

Aeg-ajalt jagan oma mõtteid ja ideid meili teel